Özel Ekol Aile Danışmanlığı Merkezi

ESRA GÜNEY

 

Haliç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisans eğitimini Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde burslu olarak tamamlamıştır. Lisans ve yüksek lisans eğitimi devam ederken; Balıklı Rum Hastanesi Anatolia Kliniği’nde ve Boylam Psikiyatri Hastanesi’nde stajlarını yapmıştır. Staj süresince alkol ve madde bağımlılığı olan hastalar ve kişilik bozuklukları olan yetişkinlerle çalışma imkanı olmuştur. Lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon alanında bedensel ve zihinsel engelli çocuklar ile çalışarak, onlara hem bireysel eğitim hem de psikolojik destek vermiştir. Çocuklarla çalışırken kullanılan ölçme ve değerlendirme araçlarından CAT, WISC-R Zekâ Testi, Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Ankara Gelişim Envanteri, Denver 2 Gelişim Tarama Testi, Peabody Resim-Kelime Testi vb. testleri uygulama yeterliliğine sahiptir.

Dinamik Psikoterapi ve Kişilik Bozuklukları eğitimini tamamlamıştır. Oyun Terapileri Derneği’nden aldığı terapi eğitimleriyle Oyun Terapisi uygulamalarına devam etmektedir.

Mesleki ilgi alanlarından bazıları; sanat psikoterapisi, oyun terapisi, eleştirel psikoloji ve psikanalizdir.  Medipol Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmet Bölümlerine dersler vermekte ve merkezimizde çocuk, aile ve ergenlerle çalışmalarını sürdürmektedir.