• Çalışma Sistemimiz
ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ ?

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı için;


Alınan ilk randevuya, danışacakları konu hakkında bilgi alış-verişi yapmak için anne ve babanın birlikte gelmesi en uygun olanıdır.
Uzmanımızın gerek gördüğü durumlarda bu görüşmeye çocuk/ergen de çağırılır.
Konu hakkında detaylı bilgi alındıktan sonra yapılacak test/envanter uygulamaları veya gözlem için 2. seans randevusu verilir. Uzman bu seansta çocuk veya ergen ile bire bir görüşecektir. Gözlem ve değerlendirme görüşmesi gerektiği takdirde bir görüşme daha uzatılabilinir.
Yapılan değerlendirme ve gözlemlerin sonuçlarının ebeveyne aktarılması 3.veya 4. görüşmede yapılmaktadır. Bu görüşmede yine sorunu çözmede uygulanacak çalışma yöntemi ve süreç hakkında detaylı bilgi  de verilmektedir.
Bu aktarımdan sonra süreç başlamış olur.


Yetişkin Danışmanlığı İçin;

Danışmanlık almak isteyen yetişkinin en az 2-3 gün öncesinden merkezimizden  telefon ile randevu alması gerekmektedir. Telefon görüşmesinde destek alacağı konu ile ilgili doğru uzman yönlendirmesinin tarafımızdan yapılması durumunda sorun hakkında kısa bir bilgi vermesi istenebilir.
İlk görüşmeden sonra sürecin ne şekilde ve ne kadar süre ile olacağı uzman tarafından belirlenip, tarafınıza bildirilir.