ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

Simay Gürel

 

Simay Gürel

Uzman Klinik Psikolog


Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur, Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünde ‘‘Duygusal Yemenin Kontrol Odağıyla İlişkisinde Negatif Otomatik Düşüncelerin Aracı Rolünün İncelenmesi’’ konulu teziyle yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini almıştır. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde de Aile Danışmanlığı ve Yüksek Lisans eğitimi kapsamında Bilişsel Davranışçı Terapi eğitim ve süpervizyonlarını tamamlamıştır. 

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri servisinde stajyer psikolog olarak görev yapmıştır. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarda algı ve dikkat eksikliği üzerine etkinlikler geliştirmiş olup özel bir kolejde uygulamıştır. Down Sendromu Derneği’nde bağımsız yaşam gönüllüsü olarak çalışmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda Ateşböceği Eğitim Programı kapsamında okul öğrencilerine standart eğitim programını uygulamıştır. Ekol Psikolojik Danışmanlık Biriminde klinik stajını yapmıştır. 

Çocuklarla İlk Görüşme (Özgül Öğrenme Güçlüğü) ve Çocuk testleri (AGTE, Gesell Gelişim figürleri testi, Bender Gestalt testi, Cattel Zeka testi, Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk testi, Frostig Gelişimsel-Görsel Algı testi, Good Enough Harris Bir Adam Çiz testi, S.D Porteus Labirentler testi, Peabody Resimli Kelime Tanıma testi, Kent Egy testi, Dikkat Testleri (D2 Dikkat testi, Frankfurter Dikkat testi) uygulayıcısıdır. Beier Cümle Tamamlama Testi uygulayıcısıdır. Klinik değerlendirme testlerinden de MMPI (Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri) ,Moxo Dikkat Testi ve Wechsler Çocuklar için Zeka Testi (WISC-IV) uygulayıcısıdır. Oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. Çalışma alanları içinde; çocuk ve ergenlerde davranış ve uyum sorunları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, kaygı bozuklukları, yetişkinlerle depresyon, yeme bozuklukları, kaygı bozukluklarına yönelik danışmanlık yer almaktadır. Türk Psikologlar Derneği üyesidir.