ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

SİMAY GÜREL

 

Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olmuştur, Klinik psikoloji alanında yüksek lisans eğitimine Maltepe Üniversitesi’nde devam etmektedir. Halen Duygusal Yeme ile ilgili tez çalışmasını yürütmektedir.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde Psikiyatri servisinde stajyer psikolog olarak görev yapmıştır. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında çocuklarda algı ve dikkat eksikliği üzerine etkinlikler geliştirmiş olup Amerikan Kültür Koleji’nde uygulamıştır. Down Sendromu Derneği’nde bağımsız yaşam gönüllüsü olarak çalışmıştır. Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nda Ateşböceği Eğitim Programı kapsamında okul öğrencilerine standart eğitim programını uygulamıştır. 2019 yılında Yeditepe Üniversitesi’nden aldığı Pedagojik Formasyon ile Rehber Öğretmen unvanını da almıştır.

Çocuklarla İlk Görüşme(Özgül Öğrenme Güçlüğü) ve Çocuk testleri (AGTE, Gesell Gelişim figürleri testi, Bender Gestalt testi, Cattel Zeka testi, Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk testi, Frostig Gelişimsel-Görsel Algı testi, Good Enough Harris Bir Adam Çiz testi, S.D Porteus Labirentler testi, Peabody Resimli Kelime Tanıma testi, Kent Egy testi, Dikkat Testleri (D2 Dikkat testi, Frankfurter Dikkat testi) uygulayıcısıdır.
Klinik değerlendirme testlerinden MMPI (Minnesota Çokyönlü Kişilik Envanteri) nöropsikolojik testi uygulayıcısıdır.