ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

DR. ÖZLEM ÖZDEN TUNCA

 

1994 Yılında İstanbul Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık-Pedagoji bölümünü bitirdi. Ardından İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde ,’’İlköğretim Öğretmenlerinin Duygusal Zekâ Düzeylerinin, Sınıf Yönetimi Becerilerine Etkisinin Araştırılması” konusundaki teziyle yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji bölümünde; Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu Olan ve Olmayan Çocukların Sosyal Duygusal Uyum Düzeylerinin Karşılaştırılması konulu araştırmasıyla 2. yüksek lisansını bitirdi. Arel Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde de doktorasını tamamladı.

Mezuniyetinden itibaren İstanbul’da çeşitli özel eğitim kurumlarında yöneticilik ve danışmanlık yapmış olan uzman, buna paralel olarak 1995 yılından itibaren; Dikkat eksikliği-hiperaktivite bozukluğu, özel öğrenme güçlüğü, uyum ve davranış sorunları, yeme bozuklukları, kaygı bozuklukları, obsesif-kompulsif bozukluklar, gelişim problemleri, çocuğu ve genci tanıma-yönlendirme vb. gibi alanlarda çocuklar, gençler, yetişkinler ve aileler ile çalışmaktadır. Bu konularda; uzmanlara, eğitimcilere ve ailelere ayrıca eğitim, seminer ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Transaksiyonel Analiz Ön Eğitim ve Yetişkin Şema Terapi ile Çocuk Şema Terapi eğitimlerini tamamlamıştır. Doktora Eğitimi kapsamında da Bilişsel Davranışçı Terapi, Şema Terapi ve Analitik Çocuk Psikoterapisi eğitim ve süpervizyonlarını almıştır. Adnan Menderes Üniversitesi’nde de Aile Danışmanlığı eğitimini tamamlamıştır.

Ya-pa ve Bilgi Evi yayınlarından çıkma; 2-3 Yaş Konuşmamı Geliştiriyorum, 3-6 yaşa yönelik Dil Alıştırmaları, 5-6 yaşa yönelik Çok Yönlü Gelişimsel Eğitim Seti ve Çoklu Zekâ Uygulamaları Kitap Setleri, 6 yaş Okumaya Hazırlık, 0-3 yaşa yönelik masal kitapları ve ilköğretim çocuklarına yönelik ‘’Uygulamalı Dikkat Geliştirme’’kitapları bulunmaktadır. Türk Psikologlar Derneği ile Panik Atak ve Anksiyete Dostları Derneği üyesidir. Halen kurucusu ve yöneticisi olduğu Özel Ekol Aile Danışmanlığı, Ekol Psikolojik –Pedagojik Danışmanlık ve Ekol Kurumsal Danışmanlık Merkezlerinde çalışmalarına devam etmekte olup, Fenerbahçe Üniversitesi’nde de öğretim üyesidir.Uzmanın videolarını görüntülemek için web sitesine ulaşabilirsiniz. 
www.ozlemozdentunca.com