ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

ÖZGE ECE ÖZCAN

 

Lisans eğitimini Bahçeşehir Üniversitesi Psikoloji bölümünde onur derecesi ile tamamlamıştır. Lisans eğitimi sırasında hastane, rehberlik araştırma merkezi, özel danışmanlık merkezi gibi farklı kurumlarda staj yapıp alanı yakından gözlemleme deneyimine sahip olmuştur. Staj deneyimlerinin yanı sıra çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde yer almıştır. Ayrıca Özyeğin Üniversitesi Çocuk Gelişim ve Öğrenme Çalışmaları Laboratuvarına bağlı olarak Çiğdem Kağıtçıbaşı Araştırma Festivalinde “Covid-19 Salgını Sırasında 3-6 Yaş Arasında Çocukları Olan Ebeveynlerinin Deneyimlerini Keşfetmeye Yönelik Niteliksel Bir Çalışma” grup araştırmasını yürütmüştür.

Çocuk Değerlendirme Testleri, Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri, MOXO Dikkat Testi ve WISC-IV uygulayıcısıdır.
Türk Psikologlar Derneği, Çift Aile Terapiler Derneği üyesi ve Çift Aile Terapiler Derneği Araştırma Komitesi aktif üyesidir.
2020 yılından itibaren stajyeri olduğu Özel Ekol Aile Danışmanlık Merkezi bünyesinde mezuniyet sonrasında da çalışmalarına devam etmektedir.