ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

ÖZGE İSMAİLOĞLU

 

2014 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi. 2019 yılında Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Bölümünde ‘Genç Yetişkin Bireylerde Öfke Biçimleri ile Toplumsal Cinsiyetçi Roller Arasındaki İlişkide Psikolojik Belirtiler, Yansıtıcı İşleyiş, Bilişsel Çarpıtmalar’ konulu teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamladı.

2014 -2016 yılları arasında Ekol Psikolojik Danışmanlık Merkez’inde çalışmaya başlamıştır. Ardından İstanbul’da Özel bir rehabilitasyon Merkez’inde çalışmıştır. 2017 yılından 2021 yılına kadar Gaziantep Temel Yapa Çocuk Evi’nde kurum Psikoloğu, 2020-2021 yıllarında kurum Müdürü olarak görev almıştır.

Çalıştığı süre boyunca çeşitli okullarda velilere ve çocuklara yönelik seminerler vermiştir. Gelişim testlerinden Denver II Gelişimsel Tarama Testi uygulayıcısıdır. Klinik değerlendirme testlerinden WISC-IV zeka testi (Weshsler Çocuklar için Zeka Ölçeği), Moxo Dikkat Testi, C.A.T (Çocuklar için Algı Testi) ve T.A.T (Yetişkinler için Algı Testi) uygulayıcısıdır. Terapötik kartlar eğitimini tamamlamıştır. Çocuklara Yönelik Holistik Nefes uygulayıcısıdır. Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Gebze Teknik Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi uygulayıcısıdır. Psikodrama Co- terapistidir. Çalışma alanları çocuk, ergen ve aileler olup, bireysel ve grup seansları yapmaktadır. EMDR terapisi süpervizyonu ve Psikodrama grup süpervizyonlarını tamamlamış olup, EMDR terapistidir. Türk Psikologlar Derneği ve Davranış Bilimleri Enstitüsü üyesidir.