ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

Özge İsmailoğlu

 

Özge İsmailoğlu

Uzman Klinik Psikolog


2014 yılında İstanbul Haliç Üniversitesinde Psikoloji Lisans eğitimini tamamlamıştır.
2019 yılında İstanbul Haliç Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans bölümünde ‘Genç Yetişkin Bireylerde Öfke Biçimleri ile Toplumsal Cinsiyetçi Roller Arasındaki İlişkide Psikolojik Belirtiler, Yansıtıcı İşleyiş, Bilişsel Çarpıtmalar’ konulu teziyle Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır.
2014 -2016 yılları arasında Ekol Psikolojik Danışmanlık Merkezinde çalışmaya başlamıştır.
Ardından İstanbul’da Özel bir rehabilitasyon Merkezinde çalışmıştır. 2017 yılından 2021 yılına kadar Gaziantep Temel Yapa Çocuk Evi’nde kurum Psikoloğu, 2020-2021 yıllarında kurum Müdürü olarak görev almıştır. Çalıştığı süre boyunca çeşitli okullarda velilere ve çocuklara yönelik seminerler vermiştir.

Türk Psikologlar Derneği’nden Çocuk Gelişim testlerinden Denver II Gelişimsel Tarama Testi eğitimine katılmıştır. ( Denver II Gelişim Testi uygulayıcısıdır.) Klinik değerlendirme testlerinden WISC-IV ( Weshsler Çocuklar için Zeka Ölçeği ), Moxo Dikkat Testi, C.A.T (Çocuklar için Algı Testi ) ve T.A.T ( Yetişkinler için Algı Testi) uygulayıcısıdır.
Dr. Selen Ayas Bütün’den Oyun terapisi eğitimini tamamlamıştır. Dr. Shulamit Niv. ve Dr. Yehuda Shacham’dan Terapötik kartlar eğitimini tamamlamıştır. Çocuklara Yönelik Holistik Nefes uygulayıcısıdır. Yıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. Gebze Teknik Üniversitesi’nde Aile Danışmanlığı Eğitimini tamamlamıştır.
Davranış Bilimleri Enstitüsü’nden EMDR 1. Düzey eğitimini ve süpervizyonlarını tamamlamış olup, EMDR terapistidir. 6 yıl boyunca İstanbul Psikodrama Enstitüsünde Psikodrama Grup Terapileri Eğitimlerini tamamlamıştır. Psikodrama Co- terapistidir. Somatik Psikoloji ve Somatik Hareket eğitimine halen devam etmektedir. TÜRKÇE-PREP (Pass Reading Enhancement Program) uygulayıcısıdır. Çocuk ve Ergen 1.Düzey EMDR terapistidir.

Çalışma alanları; çocuk, ergen ve aileler olup, bireysel ve grup seansları yapmaktadır. EMDR terapisi süpervizyonu ve Psikodrama grup süpervizyonlarını tamamlamıştır. Türk Psikologlar Derneği ve Davranış Bilimleri Enstitüsü üyesidir.