ÖZEL EKOL AİLE DANIŞMANLIĞI MERKEZİ

Büşra Ertuğrul Bekar

 

Büşra Ertuğrul Bekar

Uzman Klinik Psikolog


Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden 2016 yılında mezun olmuştur. İstanbul Aydın Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını “Ergenlerde Sosyal Medya Bağımlılığı ile Annelerinin Bağlanma Kapasitesi ve Ebeveyn Kapsayıcı İşlevleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi” konulu teziyle yüksek onur derecesiyle tamamlamıştır.
CAS (Cognitive Assessment System) uygulayıcısıdır. Aynı zamanda PASS (Planning, Attention, Simultaneous, Successive) Bilişsel Müdahale Programı Eğitimini tamamlamıştır. Ayrıca Çocuk Ruh Sağlığı Bozuklukları ve DSM-5 Eğitimini, DIR Floortime 101 Başlangıç Düzeyi Eğitimini, Çocuklarla Bilişsel Davranış Terapi Eğitimini, Personita Terapötik Kartlar Eğitimini tamamlamıştır.
Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitiminin başlangıç ve ileri düzeylerini süpervizyonlarıyla birlikte tamamlayarak oyun terapisti olmaya hak kazanmıştır. Davranış Bilimleri Enstitüsü tarafından düzenlenen EMDR 1. Düzey eğitimini tamamlamıştır.
Yüksek lisans eğitimi sırasında süpervizyon eşliğinde Şema Terapi uygulamaları gerçekleştirmiştir. Uygulamalarında çocuk ve gençlerin gelişimsel ihtiyaçlarını değerlendirmek adına CAS, Rorschach, CAT (Çocuk Algı Testi), TAT (Tematik Algı Testi), MOXO, Frostig Görsel Algı Testi, K-BIT gibi testleri ve İnsan, Ağaç ve Aile çizimlerinin projektif olarak yorumlanması yöntemlerini kullanmaktadır.
Yetişkinlerle olan çalışmalarını ise Şema Terapi ve EMDR yaklaşımları ile sürdürmektedir. 2016 yılından itibaren Ekol Aile Danışmanlığı Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir.