Ekol Psikolojik- Pedagojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi

EZGİ GİZEM ÇAKIROĞLU

 

İstanbul Ticaret Üniversitesi Psikoloji Bölümünde(2010) eğitimini tamamlayan Ezgi Gizem Çakıroğlu, yüksek lisansını 2013 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesinde tamamlamıştır. Bitirme tezini “Bireysel eşli ve kollektif dans eden dansçıların kişilik ve duygudurum özellikleri incelemesi” tamamlamıştır. Avrupa Aile Terapileri Derneği (EFTA) onaylı çift ve aile terapisi eğitimine katılmış ve halen süpervizyon aşamasındadır.

2012 yılında çalışmaya başladığı Türkiye Tenis Federasyonu'nda 11-18 yaş arası milli sporcularla çalışmış, sporcularla bireysel ve grup çalışmaları yürütmüştür. Aynı zamanda Türkiye Dans Sporları Federasyonu bünyesindeki milli dansçılarla, farklı dans türleriyle dansçının duygudurum ve kişilik özellikleri arasındaki ilişki üzerine incelemeler yapmıştır.

2013 - 2016 yılları arasında, psikolog ve müdür olarak çalıştığı iki ayrı okulda, çocukların psikolojik açıdan sağlıklı gelişimleri için gerekli önlemleri alma, çocuk ruh sağlığı konularında kurumda bulunan tüm personeli bilgilendirme, okul idaresi, aile eğitimi çalışmalarının planlanması ve uygulamasına aktif olarak katılarak, “Çocuklarda davranış bozuklukları, davranış problemleri, uyku problemleri, kardeş kıskançlığı (kaynak kullanım yetersizliği), kriz yönetimi, özgüvenli çocuk yetiştirmek, okula uyum süreci gibi konularda ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

Eş zamanlı olarak psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel danışmanlık, çocuk danışmanlığı, evlilik ve çift terapisi yapmıştır. Çalışma alanını; evlilik  problemleri, iletişim problemleri, boşanma, cinsel problemler, ilişki problemleri, boşanma ve çocuk, evlilik dışı ilişki, aile içi çatışmalar üzerine oluşturan Çakıroğlu, merkezimizde bireysel psikoterapi hizmetlerini sürdürmektedir.